10 lat gwarancji na wymiennik kotłów kondensacyjnych


Program wydłużonej gwarancji


 

Vitocal_060_A

Vitocal 060-A

Pompa ciepła do c.w.u.

od 8 031 zł netto.

 

Kompletne rozwiązania systemowe

Budynki mieszkalne

Obiekty użytkowe

Przemysł

Sieci lokalne

Bardziej opłacalny własny prąd słoneczny

1 lipca 2016 r. weszła w życie nowelizacja Ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), która w istotny sposób zmienia funkcjonowanie i rozliczanie małych instalacji fotowoltaicznych – dla inwestorów indywidualnych, np. dla właścicieli domów jedno- i dwurodzinnych.

 

Nowe przepisy dotyczą instalacji już istniejących, jak i tych, które dopiero zostaną wybudowane.

 

W nowelizacji Ustawy o OZE zlikwidowano wcześniej zapisane: taryfy gwarantowane i net metering. Zastąpiono je tzw. opustami.

 

vitovolt_viessmann

Prąd słoneczny wykorzystywany jest do zasilania odbiorników energii elektrycznej w budynku. Nie jesteśmy w stanie skonsumować go w całości, więc nadwyżki odprowadzamy do publicznej sieci energetycznej. 80% naszego prądu słonecznego możemy z niej odzyskać. Pozostałe 20% to, można powiedzieć, opłata za jej przechowywanie.

 

Opust liczony jest od części zmiennych na rachunku – opłata za energię elektryczną i dystrybucję, ale bez opłat stałych.

 

W ten sposób, znowelizowana Ustawa o odnawialnych źródłach energii promuje maksymalne wykorzystywanie prądu słonecznego na potrzeby mieszkańców – na własne potrzeby. Nowe zapisy sprawiają przy tym, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną jest jeszcze bardziej opłacalna.

Konfigurator Systemu Ogrzewania

Bezpłatna wycena – zapytaj specjalistów Sprawdź!