10 lat gwarancji na wymiennik kotłów kondensacyjnych


Program wydłużonej gwarancji


 

Vitocal_060_A

Vitocal 060-A

Pompa ciepła do c.w.u.

od 8 031 zł netto.

 

Kolektory płaskie Vitosol –FM

Efektywne płaskie kolektory słoneczne dla oszczędnego ogrzewania.

Vitosol -FM to płaskie kolektory słoneczne z aktywnym zabezpieczeniem przed przegrzewaniem ThermProtect. Stanowią idealne uzupełnienie każdej instalacji grzewczej. Skutecznie pozyskują energię promieniowania słonecznego, a wyprodukowane ciepło wykorzystują do wspomagania ogrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), ogrzewania budynku czy wody w basenie kąpielowym.

 

Doskonale sprawdzą się w domu, gdzie np. zastosowano zbyt dużą powierzchnię kolektorów słonecznych w stosunku do potrzeb jego mieszkańców; gdy w lecie wyjeżdżamy na urlop; albo gdy dzieci już się wyprowadzą i zmniejszy się zużycie ciepłej wody w domu.
Ich zalety docenią szczególnie właściciele budynków, które nie są stale zamieszkane, budynków o nierównomiernym zużyciu c.w.u. w poszczególnych miesiącach, jak również właściciele domów z solarnym wspomaganiem centralnego ogrzewania.

 

ThermProtect – to całkiem nowy sposób na aktywne zapobieganie przegrzewom w instalacji. Polega na pokryciu absorbera kolektora warstwą substancji, która zmienia swoje własności pod wpływem ciepła. W temperaturze poniżej 70°C nie stanowi żadnej bariery dla promieni słonecznych i kolektory pracują normalnie, ponad 95% promieniowania słonecznego zamieniając na ciepło. Przy temperaturze powyżej 70°C zaczyna odbijać większość promieniowania słonecznego, zapobiegając w ten sposób przegrzewaniu się kolektora. Przy braku odbioru ciepła z kolektorów płyn solarny nie zagotuje się, nawet w maksymalnym słońcu.

 

Dodatkowe korzyści z zastosowania ThermProtect, to dłuższa trwałość płynu solarnego i dłuższe okresy pomiędzy jego kolejnymi wymianami. To również dłuższa trwałość kolektorów, które nie będą narażone na szoki termiczne.
Kolektory z technologią ThermProtect same dopasują się do każdych zmieniających się warunków ich pracy, chroniąc całą instalację przed wszelkimi nieprawidłościami. Zapobiegają jednocześnie niepożądanym wydatkom związanym z usuwaniem ich skutków.

 

Oferujemy naszym Klientom propozycję optymalnego rozwiązania instalacji solarnej i szczegółową analizę ekonomiczną inwestycji. Lub, propozycję innych rozwiązań, które mogą przynieść większe oszczędności niż kolektory.

 

Szeroka oferta kolektorów płaskich Vitosol pozwala nam wybrać optymalne rozwiązanie, dostosowane do potrzeb każdego budynku i warunków montażu kolektorów.

 

Vitosol 141-FM – kolektory dedykowane do wspomagania ogrzewania c.w.u. dla rodziny 3-4 osobowej; oferowane wyłącznie w atrakcyjnych cenowo zestawach pakietowych z dwoma kolektorami, zbiornikiem c.w.u. 250 litrów i osprzętem instalacji solarnej; do ustawienia pionowego.

 

Vitosol 100-FM – atrakcyjne cenowo płaskie kolektory słoneczne dedykowane dla skutecznego pozyskiwania energii słonecznej głównie w miesiącach ciepłych.

 

Vitosol 200-FM – wysokosprawne kolektory płaskie, które efektywnie pozyskują energię słoneczną również w zimie.

Vitosol 100-FM, 200-FM - prospekt

Vitosol_100_200_FM

Otwórz plik

Cennik - wybrana oferta

cennik_instalatora

Otwórz plik

Konfigurator Systemu Ogrzewania

Bezpłatna wycena – zapytaj specjalistów Sprawdź!