10 lat gwarancji na wymiennik kotłów kondensacyjnych


Program wydłużonej gwarancji


 

Vitocal_060_A

Vitocal 060-A

Pompa ciepła do c.w.u.

od 8 031 zł netto.

 

Vitolacaldens 222-F

Hybrydowa centrala grzewcza z kondensacyjnym kotłem olejowym, powietrzną pompą ciepła i zbiornikiem c.w.u. Moc grzewcza: 1,3 do 23 kW.

Hybrydowe pompy ciepła Vitolacaldens 222-F to kompaktowe urządzenia, w którym znajduje się pompa ciepła wykorzystująca ciepło z powietrza atmosferycznego, wysokosprawny kondensacyjny kocioł olejowy i zasobnik c.w.u. 100 l.

 

Kompakty składają się z dwóch części. Na zewnątrz budynku znajduje się jednostka zewnętrzna modułu pompy ciepła. W praktycznie dowolnym miejscu w domu można ustawić jednostkę wewnętrzną, która potrzebuje niewielkiej powierzchni: 595×600 mm.
Jednostka wewnętrzna wyposażona jest w osprzęt modułu pompy ciepła, gazowy lub olejowy kocioł kondensacyjny i zasobnik warstwowy 100 litrów – o dużej wydajności c.w.u.

 

W hybrydzie, pracą kotła i pompy ciepła steruje regulator pogodowy Vitotronic 200 typ WO1C z funkcją automatycznej adaptacji punktu biwalentnego HybridProControl. W zależności od wybranego sposobu pracy, dąży do zapewnienie najmniejszych z możliwych kosztów ogrzewania, minimalnych emisji zanieczyszczeń do atmosfery lub do szybkiego dostępu ciepłej wody użytkowej.
Regulator stale kontroluje i automatycznie wybiera optymalny punkt biwalentny uwzględniające ceny energii elektrycznej i oleju. W pierwszej kolejności wybiera najtańszy w danym momencie sposób ogrzewania. Jeżeli praca pompy ciepła generuje wyższy koszty niż olejem, pompa ciepła jest wyłączana i całe potrzebne ciepło dostarcza kocioł olejowy.

 

Przez połączenie pompy ciepła i kotła kondensacyjnego uzyskuje się bardzo szeroki zakres modulacji mocy grzewczej hybrydy: od 1,3 do 23 kW.
Woda grzewcza może być ogrzewana przez pompę ciepła do 55°C, za pomocą kotła olejowego do 70°C. W ten sposób, efektywnie i oszczędnie można ogrzewać każdy dom, nowy energooszczędny jak również starsze budynki.

 

Przegląd korzyści:

  • niskie koszty eksploatacji dzięki wysokim współczynnikom efektywności COP pompy ciepła: do 5,1 (powietrze 7°C / woda grzewcza 35°C) i do 3,8 (powietrze 2°C / woda 35°C),
  • dodatkowe oszczędności na kosztach ogrzewania dzięki modulowanej mocy grzewczej hybrydy: od 1,3 do 23 kW,
  • stała kontrola kosztów ogrzewania i optymalizacja wykorzystania poszczególnych źródeł ciepła,
  • wysoki komfort ciepłej wody użytkowej ogrzewanej warstwowo,
  • regulator pogodowy Vitotronic 200 w cenie urządzenia: o wyjątkowo łatwej i intuicyjnej obsłudze, z menu tekstowym i graficznym, przystosowany do współpracy z instalacją fotowoltaiczną,
  • możliwość sterowania pracą ogrzewania przez urządzenia mobilne i Internet (wymagane wyposażenie dodatkowe),
  • Vitolacaldens 222-F z pompą ciepła 5,6 kW, 230V – klasa efektywności energetycznej dla c.o.: A+; c.w.u.: A,
  • Vitolacaldens 222-F z pompą ciepła 7,5 kW, 400V – klasa efektywności energetycznej dla c.o.: A++; c.w.u.: A

Cennik - wybrana oferta

cennik_instalatora

Otwórz plik

Konfigurator Systemu Ogrzewania

Bezpłatna wycena – zapytaj specjalistów Sprawdź!