10 lat gwarancji na wymiennik kotłów kondensacyjnych


Program wydłużonej gwarancji


 

Vitocal_060_A

Vitocal 060-A

Pompa ciepła do c.w.u.

od 8 031 zł netto.

 

Vitoligno 250-S

Kocioł na biomasę, z ręcznym załadunkiem paliwa.
Moc grzewcza: od 40 do 170 kW

Vitoligno 250-S jest kotłem z ręcznym załadunkiem paliwa, zgazowującym drewno w polanach o długości do 50 cm (kotły o mocy od 40 do 95 kW) i polana do 100 cm (od 85 do 170 kW). Może być również uzupełniany drewnem odpadowym w kawałkach, zrębkami, korą, brykietem drewnianym oraz drewnem odpadowym z trocinami (np. odpady stolarskie).

 

Najwyższą sprawność pracy, do 92%, osiąga przy spalaniu drewna sezonowanego o wilgotności od 15 do 25%.

 

Może stanowić jedyne źródło ciepła lub współpracować z kotłem gazowym czy olejowym.
Nie jest wymagany minimalny ciąg kominowy, bo kocioł wyposażony jest w wentylator wyciągowy spalin, o cichej pracy i wysokiej trwałości. Niepotrzebne są: dodatkowy regulator powietrza lub ogranicznik ciągu kominowego.

 

Vitoligno 250-S standardowo wyposażony jest w układ podwyższania temperatury wody powracającej do kotła. Sterowanie procesem spalania, również podczas rozpalania i wygaszania kotła, realizowane jest przez sondę Lambda i regulowane klapy powietrza. Dzięki temu uzyskuje się czyste i efektywne spalania drewna.

 

Krótka charakterystyka kotłów Vitoligno 250-S – moc grzewcza: od 40 do 170 kW, sprawność: do 92%, temperatura spalin przy mocy nominalnej: do 180°C, temperatura wody na zasilaniu: do 100°C, ciśnienie robocze: do 3 barów, komora załadunku paliwa: od 180 do 500 l.

 

Cennik - wybrana oferta

cennik_instalatora

Otwórz plik

Konfigurator Systemu Ogrzewania

Bezpłatna wycena – zapytaj specjalistów Sprawdź!