10 lat gwarancji na wymiennik kotłów kondensacyjnych


Program wydłużonej gwarancji


 

Vitocal_060_A

Vitocal 060-A

Pompa ciepła do c.w.u.

od 8 031 zł netto.

 

Vitovent 300-F

Wysokosprawny rekuperator, z możliwością aktywnej współpracy z pompą ciepła i z instalacją fotowoltaiczną.
Przepływ powietrza wentylacyjnego: do 280 m3/h.

Vitovent 300-F jest nowoczesną centralą wentylacyjną z odzyskiem ciepła. Skutecznie odzyskuje ciepło z powietrza usuwanego budynku – do 98% wg Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej. Razem z instalacją ogrzewania domu i fotowoltaiczną, tworzy kompletny system energetyczny gwarantujący najniższe z możliwych koszty eksploatacji budynku.

 

Dla dogrzewania powietrza do odpowiedniej temperatury Vitovent 300-F może wykorzystywać pompę ciepła Vitocal. Wystarczy zamontować w centrali wentylacyjnej układ hydrauliczny dogrzewu powietrza nawiewanego do pomieszczeń. Jest on zasilany wodą grzewczą dostarczaną przez pompę ciepła. Można w ten sposób tanio dogrzewać świeże powietrze do temperatury nawet 50°C i bez konieczności stosowania grzałki elektrycznej.

 

Prąd produkowany przez elektrownię słoneczną Vitovolt wykorzystywany jest do zasilania oświetlenia, urządzeń AGD i RTV w budynku. Jeśli w danej chwili mamy więcej prądu słonecznego niż potrzebują odbiorniki, wykorzystamy go do zasilania pompy ciepła – do ogrzewania lub chłodzenia budynku. W rozwiązaniu tym, również centrala wentylacyjna Vitovent 300-F skorzysta z darmowego prądu słonecznego.

 

Nad maksymalnym wykorzystaniem darmowego prądu słonecznego na własne potrzeby, czuwa regulator pompy ciepła. Ilość prądu solarnego mierzona jest przez licznik energii i zgłaszana pompie ciepła. Na tej podstawie regulator wie czy i ile prądu solarnego ma do dyspozycji w danej chwili. Uwzględnia przy tym wszystkie istotne parametry mające wpływ na możliwość maksymalnego wykorzystania własnego prądu: stan naładowania ciepłem zbiornika c.w.u. i zasobnika buforowego wody grzewczej, korzystanie z instalacji wentylacyjnej i z systemu chłodzenia budynku. Może w ten sposób magazynować nadwyżki darmowej energii słonecznej, która będzie do dyspozycji np. w godzinach nocnych.

 

Vitovent 300-F posiada funkcję aktywnego nadzoru zamontowanych w centrali filtrów powietrza. Dzięki temu, regulator pompy ciepła informuje użytkownika o konieczności wymiany filtra. Tak wiec, filtry wymieniane są w zależności od potrzeby, co sprzyja obniżeniu kosztów eksploatacji instalacji.

 

Vitovent 300-F spełnia wymogi dotyczące zastosowania w budynku pasywnym, zarówno pod względem samej wentylacji, jak i podgrzewania powietrza nawiewanego do pomieszczeń w połączeniu z pompą ciepła.

 

 

Vitovent 300-F prospekt

KP-Vitovent_300-F

Otwórz plik

Cennik - wybrana oferta

cennik_instalatora

Otwórz plik

Konfigurator Systemu Ogrzewania

Bezpłatna wycena – zapytaj specjalistów Sprawdź!